Personel Devam Kontrol Sistemi

PDKS kelime anlamı olarak Personel Devam Kontrol Sistemi'dir. Personelin işe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlara dayanılarak personelin devam durumu, fazla mesai, vardiya zamanları, şirket içindeki belirli alanlara erişim izinleri, maaş hesaplanması gibi raporların program üzerinden hesaplanmasıdır.

A - PDKS Cihazları

Personelin İşe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu verilerin yazılıma aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Cihazlarımız Parmak İzi Okuyucular, Yüz Tanıma Cihazları ve Personel Kart Okuma cihazlarıdır. Firmanın ihtiyaçlarına özel olarak bu cihaz opsiyonlarından en doğru olanın seçilmesi gerekmektedir. Cihazlar veri giriş yolu olması sebebiyle yüksek hassasiyete sahiptir.

B - PDKS Programı

Personel işe giriş yada çıkışında personel kartını yada parmak izini PDKS cihazlarına okuttukları tarih ve zaman cihaz tarafından kayıt altına alınır. Personelin Sicil ID'si ile birlikte okutma zamanı cihazlardan PDKS programına aktarılır. PDKS programı gelen bu zaman etiketleri sayesinde personele ait geç gelme, fazla mesai, vardiya değişimleri, izin zamanları, puantaj, devamsızlık durumu gibi verileri işleyerek aylık maaş hakedişini yada elamanların performansını raporlayan bir yazılımdır. Burada önemli olan cihazlardan gelen verilerin olabildiğince doğru olmasıdır, gelen verinin doğru olması sonucunda yazılım üzerinde firmaya özel olarak istenilen şekilde yazılımsal değişiklikler, kurallar ve rapolar hazırlanabilmektedir.

Personel devam kontrol sistemi (PDKS), şirket personelinin giriş-çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlarla ilgili günlük ve aylık raporların oluşturulmasını sağlayan, bilgisayar tabanlı elektronik bir sistemdir.

Amaç insan iş gücünü minimum indirerek hatasız kayıtlar oluşturabilmektir. Personel devam kontrol sistemleri; şirketinizin, üretim bandınızın, personelinizin, iş gücünüzün, daha efektif çalışması sağlar ve maksimum verim almanıza yardımcı olur. Her firmanın çalışma alanları farklı olduğu gibi, ihtiyaçları ve orada kullanılması gereken ekipmanlar da birbirinden farklıdır.

CSC GRUP olarak biz; ihtiyaçlarınıza ve çözülmesini arzu ettiğiniz sorunlara odaklanır ve buna en uygun ekipmanlar ile size en uygun çözümü sunarız. Pdks demomuzu görmek ve personel devam kontrol programımızı daha yakından tanımak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Fiziksel güvenliğin veya bilgi güvenliğinin önemli olduğu her alanda kullanılan, sadece yetkili kişilerin geçişine izin veren, bu bilgileri ayrıntılı bir şekilde raporlayan akıllı ve güvenilir otomasyon sistemleridir. Kartlı geçiş kontrol sistemleri, turnikeli geçiş kontrol sistemleri, parmak izli geçiş kontrol sistemleri mevcuttur.

İstenirse kişiler için süre kısıtlaması ve kapı bazında geçiş tanımı yapılabilir. Sistem bileşenleri kart veya parmak izli okuyucular ile turnikeler ve geçiş kontrol programıdır. Bu şekilde; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi yapılabilir. Terminaller üzerinde biriken durum bilgileri ister online olarak, istenirse de offline olarak bilgisayara aktarılabilir.

Geçiş kontrol program demomuzu görmek  ve geçiş kontrol sistemleri keşfinizi ücretsiz yaptırmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Gece bekçinizin devriyesini yapıp yapmadığını denetlemenizi sağlayan; ayrıca belli periyotlar ile kontrol edilmesi gereken her yerde kullanılabilen, bir çok farklı amaca ve kullanıma hizmet eden, hızlı, el tipi, kurulumu ve kullanımı kolay otomasyon ve devriye tur sistemleridir.

Fabrika, depo, şantiye, askeri birlikler vb.mekanların güvenliğinden sorumlu personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman kontrol ettiğini belirleyen ve alınan verileri otomatik olarak yazılım üzerinden raporlayan bilgisayar tabanlı devriye tur kontrol sistemidir.

Bekçi devriye tur kontrol sistemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada uygulanmak istenen güvenlik sistemi ile bağlantılıdır. Her seferinde tek bir insanın geçişine ve kontrolüne olanak veren, istenildiği takdirde Personel Devam Kontrol Sistemleri ve Geçiş Kontrol Sistemleri ile entegre olarabilen, istenirse jeton ile de kullanılabilen geçiş kontrol sistemidir.

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri içerisinde en önemlilerinden biridir. Farklı çeşitlerde ki turnikeler ile firmalara giriş - çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir.

İsteğe göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilir.

Programa ait genel özellikler

 • MSSQL veri tabanı altyapısı
 • İnternet üzerinden erişim "Web Modül"
 • Yürürlükte olan kanunlara uygunluk
 • Kanunlardaki değişimlere paralel anında güncelleme
 • Veri yedeklemesi
 • Uzun süreli bakım sözleşmesi
 • Sektöre Özel Paket Programlar
 • Muhasebe yazılımlarına entegrasoyon ile maaş hakedişlerinin otomatik hesaplanması
 • ERP, CRM gibi programlarla entegrasyon
 • Diğer PDKS yada kullanılan yazılımlardan aktarım
 • Firmaya özel modül geliştirmesi
 • İhtiyaca özel raporlar ile PDKS programının etkin kullanımı
 • Özel raporların e-posta yada başka kanllarla iletimi
 • Alarmlar ile kuraldışı personel hareketlerinin hızlı bildirim
 • Geniş yazılım destek kadrosu ile en kısa sürede uzaktan yada yerinde destek
 • Yüzyüze yazılım eğitimi
TOP